انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات

انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات می توانند اطلاعات خشک و خسته کننده را هیجان انگیز کند. چه یک بازاریاب باشید که به دنبال جذاب ‌تر کردن محتوای خود هستید، چه مدیری که به دنبال برقراری ارتباط مؤثرتر با تیم خود است، اینفوگرافیک می‌تواند یک ابزار بصری مفید باشد. اما اگر در طراحی اینفوگرافیک تازه کار هستید، گروه طراحی و چاپ نگاران می تواند در این خصوص، شما را یاری کند.

8 مورد از محبوب ترین انواع اینفوگرافیک

در اینجا، به بررسی 8 مورد از محبوب ترین انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات می پردازیم:

  1. الگوهای اینفوگرافیک آماری

اگر می‌خواهید نتایج نظرسنجی را تجسم کنید، داده‌ها را از چندین منبع ارائه دهید، یا از یک آرگومان با داده‌های مرتبط پشتیبان تهیه کنید، الگوهای اینفوگرافیک آماری، بهترین برای انجام این کار است. دستگاه های داستان سرایی شما می توانند شامل نمودارها، نمادها، تصاویر و فونت های چشم نواز باشند. در همین حال، طراحی اینفوگرافیک آماری، رویکرد متنوع تری دارد. طرح نمودارهای دایره ای، نمادها و جدول زمانی را ترکیب می کند.

انواع تجسم‌های داده‌ای را که استفاده می‌کنید، مانند نمودارها، نمادها و متن تغییر داده و یک عنوان اینفوگرافیک توصیفی بنویسید که داده ها را زمینه ای کند. ضمن آنکه می توانید در انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات ، با استفاده از رنگ متضاد یا جفت کردن عدد با یک نماد، روی داده های کلیدی تأکید کنید.

  1. الگوهای اینفوگرافیک اطلاعاتی

یک الگوی اینفوگرافیک اطلاعاتی، بهترین طراحی برای انتقال واضح یک مفهوم جدید یا تخصصی یا ارائه یک نمای کلی از یک موضوع است. به طور معمول، طراحی اینفوگرافیک اطلاعاتی به بخش هایی با سربرگ های توصیفی تقسیم می شود. شماره گذاری هر بخش به جریان طراحی اینفوگرافیک شما کمک می کند. به علاوه، مردم تمایل دارند اینفوگرافیک‌ها را با اعداد در عنوان انتخاب کنند.

از ترفندهای طراحی مانند تغییر رنگ و جهت استفاده کنید تا مردم را با اینفوگرافیک خود درگیر نگه دارید. به عنوان مثال، در انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات ، برخی از الگوهای اطلاعاتی، بین سه رنگ پس زمینه مختلف برای هر بخش جایگزین می شود. ضمن آنکه افزودن حاشیه‌های تزئینی در اطراف هر بخش نیز می‌تواند کمی به یک طراحی ساده اضافه کند.

  1. الگوهای اینفوگرافیک جدول زمانی

اینفوگرافیک های تایم لاین بهترین نوع اینفوگرافیک برای تجسم تاریخچه چیزی، برجسته کردن تاریخ های مهم یا ارائه یک نمای کلی از رویدادها هستند. ابزارهای بصری در طراحی اینفوگرافیک ، مانند خطوط، نمادها، عکس‌ها و برچسب‌ها، همگی به برجسته کردن و توضیح نقاط در زمان کمک می‌کنند.

تناوب بین رنگ ‌های مختلف، برای هر نقطه از زمان نیز می‌تواند به جلب نظر خواننده در طول جدول زمانی کمک کند. می توانید برای انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات در این نوع، از یک خط مرکزی برای اتصال نقاط مختلف در زمان استفاده کرده و هر نقطه از زمان را با یک نماد ساده نشان دهید.

  1. پردازش الگوهای اینفوگرافیک

در حالی که اینفوگرافیک جدول زمانی نقاط را در زمان برجسته می کند، پردازش الگوهای اینفوگرافیک، بهترین اینفوگرافیک برای ارائه خلاصه یا نمای کلی از مراحل یک فرآیند است. اینفوگرافیک فرآیند به شما امکان می دهد هر مرحله را ساده و شفاف کنید. بیشتر اینفوگرافیک های فرآیندی از یک جریان مستقیم از بالا به پایین یا از چپ به راست پیروی می کنند. شماره گذاری مراحل باعث می شود روند شما در طراحی اینفوگرافیک ، به راحتی دنبال شود.

5. الگوهای اینفوگرافیک جغرافیایی

آیا می خواهید داده های مبتنی بر مکان، داده های جمعیتی یا مقادیر زیادی از داده ها را تجسم کنید؟ در این موارد، الگوهای اینفوگرافیک جغرافیایی بهترین گزینه برای شماست. آنها در انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات ، از نمودارهای نقشه به عنوان تمرکز بصری استفاده می کنند.

انواع مختلف نمودارهای نقشه برای انواع مختلف داده ها بهتر عمل می نمایند. از الگوهای اینفوگرافیک جغرافیایی نیز می توان برای مقایسه داده ها بر اساس منطقه یا جمعیت شناسی استفاده کرد. با قرار دادن چندین نقشه در کنار هم می توانید این کار را انجام دهید.

  1. مقایسه الگوهای اینفوگرافیک

بسیاری از مردم در انتخاب بین چند گزینه مشکل دارند. چه بخواهید گزینه ها را به روشی بی طرفانه مقایسه کنید، چه بخواهید یکی از گزینه ها بهتر به نظر برسد، مقایسه الگوهای اینفوگرافیک، بهترین انتخاب است. به طور معمول، در انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات ، اینفوگرافیک مقایسه، از وسط به صورت عمودی یا افقی، با یک گزینه در هر طرف تقسیم می شود. برای این کار، از رنگ های متضاد برای جدا کردن دو گزینه استفاده کنید. همچنین می توانید از رنگ روشن تر و چشم نوازتر برای تأکید بر گزینه ای که می خواهید خوانندگان انتخاب کنند، در طراحی اینفوگرافیک استفاده نمایید.

  1. الگوهای اینفوگرافیک سلسله مراتبی

در انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات یک الگوی اینفوگرافیک سلسله مراتبی می تواند اطلاعات را از بزرگ ترین به کوچک ترین سازماندهی کند. یکی از نمونه‌های معروف آن، هرمی است که سلسله مراتب نیازهای مزلو را تجسم می‌کند. مهمترین نیازهای بشریت در قاعده هرم قرار دارد و در کوچکترین بخش در بالا به کمترین نیازهای بشریت می رسد. می توانید از نمودار هرمی مشابه برای طیف گسترده ای از اطلاعات سلسله مراتبی در طراحی اینفوگرافیک استفاده کنید.

  1. فهرست کردن الگوهای اینفوگرافیک

اگر می‌خواهید مجموعه‌ای از نکات، یا فهرستی از منابع، یا فهرستی از نمونه‌ها را به اشتراک بگذارید، باید از فهرست کردن الگوهای اینفوگرافیک استفاده کنید. در برخی از الگوها در انواع اینفوگرافیک در چاپ تبلیغات فهرست از آیکون‌های دایره‌ای با رنگ‌های مختلف برای کمک به خروج هر عدد از صفحه استفاده می‌کند. به دنبال راه های خلاقانه برای نشان دادن نکات در لیست خود باشید. با انتظارات مخاطبان خود در طراحی اینفوگرافیک ، بازی کنید و از عناصر طراحی چشم نواز استفاده کنید تا به چشمان آنها استراحت دهید.

پست قبلی

چاپ مش و کاربردهای آن

پست بعدی

چاپ سابلیمیشن چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن محصولاتی که به دنبال آن هستید شروع به تایپ کنید.
سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید